W minionym roku mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziła serię kontrolnych działań skutkujących zabezpieczeniem 1113 nielegalnych automatów do gier. Akcja ta stanowiła ważny element w walce z nielegalnym hazardem na terenie województwa.

W ramach szeroko zakrojonej operacji w Warszawie udało się zlikwidować 7 nielegalnych salonów gier. Współpraca funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) oraz policji zaowocowała zabezpieczeniem licznych automatów, sprzętu elektronicznego i dokumentacji związanej z prowadzeniem nielegalnego hazardu.

Wyróżniającym się przedsięwzięciem było rozbicie grupy przestępczej, której działalność rozciągała się na kilka województw. Funkcjonariusze odkryli i zabezpieczyli automaty do gier oraz sprzęt elektroniczny w kontenerach wykorzystywanych przez tę grupę.

W kwietniu, podczas jednej z akcji w Warszawie, zabezpieczono 30 automatów i 44 tysiące złotych przeznaczonych na wypłaty wygranych. Akcja ta doprowadziła do zatrzymania 5 osób podejrzanych o organizowanie nielegalnego hazardu.

Jedna z najbardziej spektakularnych akcji miała miejsce w lipcu, kiedy to funkcjonariusze KAS i policji weszli do kilku obiektów na terenie Warszawy. Odkryli tam 56 nielegalnych automatów do gier oraz przedmioty typowe dla tego rodzaju działalności.

Organizowanie nielegalnych gier hazardowych jest karane grzywną lub karą pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo, organizatorzy i właściciele lokali z nielegalnymi automatami mogą zostać obciążeni karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych za każde urządzenie.

Akcja „”Hazard? Nie daj się wciągnąć!”” prowadzona przez KAS ma na celu edukowanie, szczególnie młodzieży, o zagrożeniach związanych z hazardem. Program ten kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, by uświadamiać ich o niebezpieczeństwach płynących nawet z pozornie niewinnych gier internetowych.

Źródło: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/

Archiwum: luty 2024