Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce aktywnie uczestniczą w inicjatywach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoją działalność skupiają na promocji bezpieczeństwa i edukacji społecznej. W trakcie finału WOŚP, mundurowi zorganizowali profilaktyczne stoiska, które miały na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa ogólnego.

W ramach tych działań, w siedzibie Komendy zamieszczono plakaty informujące o akcji WOŚP. Ponadto, policjanci przygotowali unikalny voucher na zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, oferując jednocześnie możliwość zapoznania się z różnymi aspektami pracy policji. Ten voucher został przeznaczony na aukcję charytatywną.

W kontekście finału WOŚP, funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo podczas wydarzenia. W ramach stoiska profilaktycznego, które zostanie rozmieszczone w hali im. Arkadiusza Gołasia, policjanci skupią się na profilaktyce związanej z alkoholem, papierosami i dopalaczami, wykorzystując do tego celu alkogogle. Dla najmłodszych przygotowano krzyżówki, kolorowanki na temat bezpieczeństwa oraz materiały edukacyjne.

Wizytujący będą mieli również szansę zobaczyć sprzęt używany przez ostrołęckich policjantów. Dodatkowo w holu głównym Komendy wyeksponowano plakaty promujące 32 finał WOŚP.

Ostrołęccy policjanci nie ograniczają się tylko do aktywności w siedzibie komendy. Przygotowali również program zwiedzania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz sesje informacyjne dotyczące naboru do służby w Policji. W trakcie finału WOŚP przeprowadzą także szkolenie dla wolontariuszy, skupiając się na zasadach bezpieczeństwa podczas kwestowania.

Źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024