Zderzenie czterech aut w Zabrodziu na DK pod Ostrołęką. Mandat 1500 zł dla kierowcy Audi
Chwila nieuwagi na ruchliwej krajówce wystarczyła, by w Zabrodziu pod Ostrołęką doszło do groźnie wyglądającego karambolu. W piątek 27 czerwca po godz. 17.00 na drodze krajowej zderzyły się cztery samochody osobowe. Choć uszkodzenia pojazdów były poważne, tym razem obyło się bez poszkodowanych.
Na miejscu pracowały służby, a przejeżdżający kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Wśród rozbitych pojazdów były m.in. bmw i skoda. Zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie, jednak – jak potwierdziła policja – nikt nie odniósł obrażeń.
Jak doszło do karambolu na krajówce
Z ustaleń funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wynika, że wszystko zaczęło się od niezachowania bezpiecznej odległości przez kierującego Audi, który jechał w kierunku od Ostrołęki. Najpierw doszło do uderzenia w Skodę, a ta następnie wjechała w Forda. To jednak nie był koniec.
Po pierwszym zderzeniu Audi przemieściło się na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzyło w BMW. W wyniku tego BMW zjechało z drogi i zatrzymało się w rowie. Ostatecznie w zdarzeniu uczestniczyły cztery auta osobowe.
„Kierujacy Audi, jadąc od Ostrołęki nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w Skodę, a Skoda zderzyła się z Fordem. Co więcej, kierujący Audi, po uderzeniu zjechał na przeciwlegy pas ruchu i uderzył w BMW, które zjechało z drogi do rowu. W zdarzeniu wzięło więc udział cztery samochody osobowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Kierujący Audi, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, otrzymał mandat w wysokości 1500 zł i 12 punktów karnych.”
nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce
Najważniejsze ustalenia służb
- Do zdarzenia doszło 27 czerwca po godz. 17.00 na drodze krajowej w Zabrodziu pod Ostrołęką.
- W karambolu uczestniczyły cztery samochody osobowe: Audi, Skoda, Ford oraz BMW.
- Kierujący Audi został ukarany: 1500 zł mandatu oraz 12 punktów karnych.
Policja przypomina, że na drogach krajowych – zwłaszcza przy większym natężeniu ruchu – kluczowe znaczenie ma zachowanie odstępu od poprzedzającego pojazdu. W Zabrodziu skończyło się na stratach materialnych, ale konsekwencje podobnych zdarzeń nie zawsze są tak łagodne.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!