Sobota, 27 czerwca 2026
Imieniny: Władysław, Maria, Cyryl

Trójka z UKS Atleta Ostrołęka w finale OOM. Łuków czeka na ciężarowców

Końcówka lipca w Łukowie zapowiada się emocjonująco także dla kibiców z Ostrołęki. UKS Atleta Ostrołęka wyśle do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów trójkę swoich reprezentantów: Szymona Bieńkowskiego, Sebastiana Korzenieckiego i Dorotę Gnozę. Dla klubu to potwierdzenie, że praca wykonana na treningach przekłada się na wyniki w najważniejszych krajowych startach.

Stawką jest finał OOM, czyli jednocześnie Mistrzostwa Polski U17 – impreza, która gromadzi najlepszych młodych sztangistów z całego kraju. Bieńkowski i Korzeniecki przepustki wywalczyli w kwalifikacjach strefowych, które odbyły się 20 czerwca w różnych częściach Polski.

Kwalifikacje 20 czerwca: dwa starty, dwa awanse

W strefowych eliminacjach o miejsca w finale rywalizowali zawodnicy z całej Polski. UKS Atleta Ostrołęka wystawił dwóch sztangistów i oba występy zakończyły się sukcesem. Sebastian Korzeniecki startował w kategorii do 95 kg, a Szymon Bieńkowski w kategorii powyżej 95 kg. Jak podkreśla klub, dla obu zawodników był to także dzień przełamania – uzyskane rezultaty oznaczały rekordy życiowe.

Zawodnik (UKS Atleta Ostrołęka)KategoriaWynik w dwubojuEtap kwalifikacji
Sebastian Korzenieckido 95 kg149 kgkwalifikacje strefowe 20 czerwca
Szymon Bieńkowskipowyżej 95 kg180 kgkwalifikacje strefowe 20 czerwca

Korzeniecki zakończył rywalizację z rezultatem 149 kg w dwuboju. Bieńkowski dołożył do klubowego dorobku wynik 180 kg w dwuboju. Te liczby dały im miejsce w gronie zakwalifikowanych do finałowych zmagań.

W kwalifikacjach liczy się nie tylko wynik, ale i odporność na presję. Cieszy mnie, że chłopcy potrafili to udźwignąć, a przy okazji poprawili swoje rekordy życiowe.

Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka

Do Łukowa pojedzie też Dorota Gnoza

Skład UKS Atleta Ostrołęka w Łukowie uzupełni Dorota Gnoza. Juniorka młodsza zapewniła sobie miejsce w finale po starcie w Mistrzostwach Polski Seniorek w Radomsku. To ważny szczegół, bo w tym sezonie Gnoza zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek, mimo że wciąż rywalizuje w młodzieżowej kategorii wiekowej.

W praktyce oznacza to, że ostrołęcki klub pojedzie na finał z zawodniczką, która ma już na koncie sukces na seniorskiej scenie, oraz z dwoma sztangistami, którzy dopiero wchodzą w krajową czołówkę U17, ale właśnie potwierdzili formę w eliminacjach.

  • 20 czerwca – kwalifikacje strefowe w różnych częściach kraju i awans Szymona Bieńkowskiego oraz Sebastiana Korzenieckiego
  • Start Doroty Gnozy w Mistrzostwach Polski Seniorek w Radomsku jako droga do obsady finału
  • koniec lipca – finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów w Łukowie

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów odbędzie się pod koniec lipca w Łukowie. Zawodników UKS Atleta Ostrołęka do startu przygotowuje trener Władysław Niedźwiecki. Dla klubu to kolejna okazja, by pokazać się na arenie ogólnopolskiej, a dla samych zawodników – sprawdzian formy w rywalizacji o najważniejsze młodzieżowe laury w kraju.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
KK

Katarzyna Kulesza

Śledzi miejską aktywność i inicjatywy mieszkańców; relacjonuje wydarzenia sportowe i społeczne z całego powiatu.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!