Sobota, 27 czerwca 2026
Imieniny: Władysław, Maria, Cyryl

Młodzi z Korony Ostrołęka domknęli ligę Orlik E1. Teraz czas na grę 9x9

Ostatni gwizdek w rozgrywkach orlikowych nie oznacza końca piłkarskich emocji, a raczej początek nowego rozdziału. Rocznik 2015 Korony Ostrołęka zakończył właśnie sezon w rywalizacji Orlik E1, w której przez ostatnie tygodnie regularnie mierzył się z lokalnymi rywalami, zbierając kolejne doświadczenia na boisku.

Trzy miesiące gry i rywalizacja w Orlik E1

Zespół Korony Ostrołęka w trakcie sezonu występował w grupach 1 i 6. W ostatniej części rozgrywek kalendarz ułożył się tak, że młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się na tle drużyn z okolicy, co dla wielu z nich było ważnym etapem sportowego rozwoju.

Wśród przeciwników, z którymi Korona rywalizowała pod koniec sezonu, znaleźli się:

  • Kurpiowska Akademia Sportowa
  • Waleczni Olszewo-Borki
  • APN Ostrołęka
  • Rzekunianka Rzekuń

Cały cykl ligowy trwał 3 miesiące i opierał się na formule orlikowej, która mocno stawia na częstą grę, odwagę w pojedynkach oraz naukę podejmowania decyzji w szybkim tempie.

To był intensywny czas regularnych spotkań, dzięki którym zawodnicy mogli uczyć się boiskowej odpowiedzialności i współpracy w zespole.

Korona Ostrołęka

Przed rocznikiem 2015 kolejny krok: większe boisko i system 9x9

Zakończenie sezonu w Orlik E1 to jednocześnie moment przejścia do kolejnego etapu szkolenia. Od nowego sezonu rocznik 2015 Korony Ostrołęka ma grać na większym boisku, w systemie 9x9. To zmiana, która zwykle wymaga nie tylko lepszej organizacji w ustawieniu, ale też większej świadomości przestrzeni i innych nawyków w grze.

W praktyce oznacza to m.in.:

  • większą liczbę stref do zabezpieczenia w obronie i ataku,
  • więcej gry bez piłki i pracy nad ustawieniem,
  • szerszy zakres zadań taktycznych dla zawodników.

Kadra Korony Ostrołęka w końcówce sezonu

W ostatnich meczach barwy Korony reprezentowali: Wiktor Baranowski, Jan Wilimczyk, Adam Matys, Miłosz Świder, Kacper Kulas, Maciej Krajewski, Jakub Łukasiak, Jan Łyziński, Krzysztof Demski, Patryk Ferenc, Sasha Romanchuk, Aleksander Kamiński, Karol Marcinkowski, Filip Dobkowski, Amelia Tyszka, Paweł Włodarski, Aleksander Szczepański, Jakub Zawisza, Filip Kuzia, Artem Fesenko, Stanisław Gawek, Natan Brużdziak, Maciej Zalewski i Dominik Rutkowski.

Dla rocznika 2015 to domknięcie etapu, w którym liczyły się przede wszystkim regularność, oswojenie ligowej rywalizacji i budowanie pewności siebie w meczu. Teraz poprzeczka idzie w górę - większe boisko i gra 9x9 będą testem nowych umiejętności, ale też szansą na kolejne piłkarskie postępy.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
KK

Katarzyna Kulesza

Śledzi miejską aktywność i inicjatywy mieszkańców; relacjonuje wydarzenia sportowe i społeczne z całego powiatu.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!