Niedziela, 28 czerwca 2026
Imieniny: Ireneusz, Leon, Florentyna

Nastolatka ranna po upadku z e-hulajnogi w Dylewie. 14-latka trafiła do szpitala

Chwila nieuwagi wystarczyła, by zwykła przejażdżka zamieniła się w dramat. W Dylewie doszło dziś do poważnego wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej. Ranna została 14-letnia dziewczynka, która po upadku straciła przytomność.

Upadek na jezdnię i utrata przytomności

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, zdarzenie miało miejsce około godz. 12.00. Nastolatka poruszała się hulajnogą elektryczną pożyczoną od kolegi. Z przyczyn, które na ten moment nie zostały ustalone, przewróciła się na jezdnię.

Dziewczynkę leżącą na środku drogi zauważyły osoby postronne. Widząc, że ma poważne obrażenia ciała i jest nieprzytomna, wezwały pomoc.

Około godz. 12.00 14-letnia dziewczynka, jadąc pożyczoną od kolegi hulajnogą elektryczną, z nieustalonych dotąd przyczyn przewróciła się na jezdnię i straciła przytomność.

nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Ostrołęce. Policja podkreśla, że to kolejny w ostatnich dniach wypadek związany z użytkowaniem hulajnogi elektrycznej.

Policja wyjaśnia okoliczności, apel do rodziców i młodzieży

Funkcjonariusze prowadzą czynności, które mają dokładnie ustalić przebieg zdarzenia oraz wszystkie jego przyczyny.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku.

nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce

Przy okazji zdarzenia nadkom. Tomasz Żerański zwrócił się z apelem do opiekunów i samych młodych użytkowników hulajnóg. Policja przypomina, że bezpieczeństwo zależy nie tylko od sprzętu, ale też od przygotowania, przestrzegania przepisów i odpowiedzialnego zachowania na drodze.

Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi o zasadach bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Sprawdźcie, czy posiadają wymagane uprawnienia, korzystają z kasku ochronnego i znają przepisy ruchu drogowego. Do młodych użytkowników hulajnóg kierujemy prosty apel - chwila brawury lub nieuwagi może zakończyć się tragedią. Nie przeceniajcie swoich umiejętności i zawsze dbajcie o własne bezpieczeństwo. Reagujmy, zanim będzie za późno. Nie pozwólmy, aby później pozostały tylko wyrzuty sumienia, że nie zareagowaliśmy wtedy, gdy jeszcze był na to czas. Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy od nas wszystkich.

nadkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce

W kontekście dzisiejszego wypadku policja przypomina szczególnie o podstawowych zasadach, które mogą zmniejszyć ryzyko groźnych konsekwencji podczas jazdy hulajnogą elektryczną:

  • upewnienie się, że użytkownik ma wymagane uprawnienia,
  • korzystanie z kasku ochronnego,
  • znajomość i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

Stan zdrowia 14-latki oraz szczegółowe ustalenia dotyczące przyczyn wypadku będą zależały od dalszych działań służb i przebiegu postępowania wyjaśniającego.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
MW

Marek Wyrzykowski

Od lat opisuje Ostrołękę: decyzje samorządu, inwestycje i sprawy mieszkańców, stawiając na rzetelność.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!